ادبیات نظری و پیشینه تحقیق مفهوم هیجان و طرحواره هیجانی (فصل دوم )

مطالب دیگر:
📜پاورپوینت درس یازدهم پیام های آسمان پایه هشتم آفت های زبان📜پاورپوینت درس دهم پیام های آسمان پایه هشتم دو سرمایهٔ گرانبها📜پاورپوینت درس نهم پیام های آسمان پایه هشتم تدبیر زندگانی📜پاورپوینت درس هشتم پیام های آسمان پایه هشتم نشان ارزشمندی📜پاورپوینت درس هفتم پیام های آسمان پایه هشتم یک فرصت طلایی📜پاورپوینت درس ششم پیام های آسمان پایه هشتم نردبان آسمان📜پاورپوینت درس پنجم پیام های آسمان پایه هشتم روزی که اسلام کامل شد📜پاورپوینت درس چهارم پیام های آسمان پایه هشتم پیوند جاودان📜پاورپوینت درس سوم پیام های آسمان پایه هشتم همه چیز در دست تو📜پاورپوینت درس دوم پیام های آسمان پایه هشتم عفو و گذشت📜پاورپوینت درس اول پیام های آسمان پایه هشتم آفرینش شگفت انگیز📜پاورپوینت فصل نهم ریاضی پایه هشتم دایره ها📜پاورپوینت فصل هشتم ریاضی پایه هشتم آمار و احتمال📜پاورپوینت فصل هفتم ریاضی پایه هشتم توان و جذر📜پاورپوینت فصل ششم ریاضی پایه هشتم مثلث📜پاورپوینت فصل پنجم ریاضی پایه هشتم بردار و مختصات📜پاورپوینت فصل چهارم ریاضی پایه هشتم جبر و معادله📜پاورپوینت فصل سوم ریاضی پایه هشتم چند ضلعی ها📜پاورپوینت فصل دوم ریاضی پایه هشتم حساب اعداد طبیعی📜پاورپوینت فصل اول ریاضی پایه هشتم عددهای صحیح و گویا
ادبیات نظری مفهوم هیجان و طرحواره هیجانی,پیشینه تحقیق مفهوم هیجان و طرحواره هیجانی,مبانی نظری مفهوم هیجان و طرحواره هیجانی,چارچوب نظری مفهوم هیجان و طرحواره هیجانی,فصل دوم پایان نامه نقش طرحواره هاي هيجاني در تاب آوري افراد مبتلا به HIV|32018880|tkr
به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل ادبیات نظری و پیشینه تحقیق مفهوم هیجان و طرحواره هیجانی (فصل دوم )را مشاهده می نماییددانلود
در 25 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتهایی از مبانی نظری:

مفهوم هیجان

عواطف از بزرگترین نعمت های الهی اند که در انسان به ودیت نهاده شده، زندگی بدون آن ها، بی روح، تیره و ماشینی می نماید. و سلامت روانی و عقلانی انسان ها تا حد زیدی به سلامت عاطفی و هیجانی وابسته است. وضعیت عاطفی می تواند قضاوت های فرد در مورد رفتارهای خود و دیگران و نیز نحوه برخوردهای اجتماعی وی را تحت تاثیر قرار دهد. جلوه های هیجانی نقش های متفاوتی ایفا می کنند؛ از جمله اینکه به عنوان وسیله ای برای برقراری ارتباط با دیگران به کار می روند و فرد می تواند از طریق آن ها اطلاعاتی را در مورد احساسات، نیازها و امیال خود به دیگران منتقل نماید. از سوی دیگر نیز ما یا می گیریم پیام های هیجانی دیگران را بخوانیم، بازشناسی کنیم و طبق آن ها رفتاری مناسب انجام دهیم(قدیری، 1384).
طی سالیان به خاطر پیچیدگی زیاد هیجان، تعاریف مختلفی از آن ارائه شده است. پل کلینجا و آن کلینجا (1981) تعریفی را ارائه کرده اند که عناصر اصلی تعاریف قبلی را شامل می شود. بر طبق این تعریف هیجان حاصل تعامل بین عوامل ذهنی، محیطی و فرایندهای عصبی و هورمونی است. آنها در تایید این تعریف، نکات زیر را مطرح می کنند:
1. هیجان ناشی از تجاربی عاطفی مثل لذت و ناراحتی است.
2. هیجان ها باعث می شوند تا فرد تبیین های شناختی خلق کند.
3. هیجان ها باعث انواع سازگاری های درونی مثل بالارفتن ضربان قلب می شود.
4. هیجان رفتارهایی را فرا می خواند که اغلب و نه همیشه، بیانی (خندیدن و گریستن)، هدفمند(کمک کردن یا اجتناب کردن) انطباقی ( حذف چیزی که تهدیدی بالقوه برای بقا محسوب می شود ) هستند(فرانکن ، 2005؛ ترجمه اسفند آباد، محمودی و امامی پور،1392).


قسمتی از پیشینه تحقیق:
محمدخاني، سليماني، سيدعلي نقي (1393) پژوهشی با هدف بررسی نقش طرحواره هاي هيجاني در تاب آوري افراد مبتلا به HIV انجام دادند. شرکت کنندگان پژوهش 130 نفر از بيماران مبتلا به عفونت HIV بودند که به مرکز مشاوره بيماري هاي رفتاري بيمارستان امام خميني (ره) مراجعه نموده بودند و با روش نمونه گيري در دسترس انتخاب شدند. داده هاي پژوهش با استفاده از پرسشنامه هاي تاب آوري کانر و ديويدسون، طرحواره هيجاني ليهي و جمعيت شناختي گردآوري و از طريق روش همبستگي و تحليل رگرسيون گام به گام مورد بررسي قرار گرفت. نتايج رگرسيون گام به گام نشان داد که چهار طرحواره هيجاني: نشخوار فکري، تاييدطلبي از ديگران، ديدگاه ساده انگارانه و پذيرش هيجانات 38 درصد ميزان تاب آوري را (R2=0.38) به شيوه معنادار پيش بيني مي کنند (P<0.05). همچنين بر اساس تحليل همبستگي بين طرحواره هيجاني مثبت مانند ابراز احساسات، دريافت تاييد از ديگران، ديدگاه ساده انگارانه، ارزش هاي والاتر، توافق و پذيرش احساسات و تاب آوري رابطه مثبت معنادار و بين طرحواره هيجاني منفي مانند نشخوار فکري با تاب آوري رابطه منفي وجود داشت.


فهرست مطالب به شرح زیر می باشد:
2-4-1. مفهوم هیجان
2-4-2. مدل فرا هیجان
2-4-3. مدل درمان هیجان محور گرینبرگ
2-4-4. مدل طرحواره هیجانی لی هی
2-4-4-1. تایید تجربی الگوی طرحواره هیجانی
2-4-5. مروری بر پژوهش های انجام شده در زمینه طرحواره های هیجانی
2-4-5-1. پژوهش های داخلی
2-4-5-2. پژوهش های خارجی
منابع فارسی
منابع لاتین


پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک و یا در تلگرام عنوان بفرمایید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.